fbpx
ВестиСовети

Еликсир во чаша: Денот нека ви започне со ѓумбир и јаболков оцет

Замена за нездравите, засладени и газирани пијалоци, здраво и вкусно.

СОСТОЈКИ:

  • 1-2 лажици оцет јаболков
  • 1 јаболко
  • 1 лажиче ѓумбир
  • малку цимет
  • 1 лажиче мед
  • 240 мл. вода

Се става се во блендер и се пие.

Помага за здравје на цело тело.

 


 

gotvi.mk

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close