fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Христијан Мицоски-Шефо, работи 15 хектари земја и се што произведува е храна за стоката

5.000 балиња сено и слама веќе се направени

Христијан Мицоски-Шефо од прилепското село Штавица обработува 15 хектари земја, но како што вели се’ е за стоката. Ништо од произведеното не продава. Тој одгледува 400 овци и 50 крави. Христијан и утрово е на нивите направи 5000 балиња сено и слама.

Нема достапен опис.

Нема достапен опис.

Нема достапен опис.

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close