fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Мицкоски-Земјоделците од струмичко се излажани од власта

Важно е струмичкиот регион да добие Откупно диструбитивен центар.

Земјоделците од струмичко се излажани од власта на СДС и ДУИ.
Им било ветено дека оваа година земјоделците од овој регион ќе добијат Откупен диструбитивен центар.
Разочарани се од целосно игнорантскиот однос, немањето слух за нивните проблеми и барања од страна на власта.
Земјоделците заслужуваат подобар третман, бидејќи тие макотрпно работат за својот род зошто тие треба да ја хранат цела Македонија.
Како идна власт земјоделците ќе бидат слушнати и нивните потреби и барања ќе бидат дел од идната програма на ВМРО-ДПМНЕ.
Важно е земјоделците да добиваат редовни субвенции.
Важно е струмичкиот регион да добие Откупно диструбитивен центар, објави Хростијан Мицкоски на својот Фексбук профил по средбата со земјоделците .
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close