fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Млад маж од Мусинци со пиштол се шетал низ Битола

Кај Ј.Н.(27) од с.Мусинци, битолско, полицијата нашла пиштол, рамка за пиштол и 13 куршуми

На 24.09.2022 во полициска станица при СВР Битола е повикан на службен разговор Ј.Н.(27) од с.Мусинци, битолско, затоа што во 17.40 часот на раскрсницата на ул.„Наум Наумовски Борче” со ул.„Прилепска”, од страна на полициски службеници од СВР Битола кај него бил пронајден пиштол, рамка за пиштол и 13 куршуми. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close