fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Млад возач од село Оптичари прегази жена-пешак во Битола

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Б.С., констатирани во Клиничката болница во Битола, соопшти полицијата. 

Млад возач прегази жена-пешак во Битола.

На 20.02.2023 во 15.20 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Тошо Даскало“ во Битола, товарно возило „цитроен џампер“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Н.С.(20) од с.Оптичари, битолско, удрило во Б.С.(75) од Битола.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Б.С., констатирани во Клиничката болница во Битола, соопшти полицијата.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close