fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

МВР почна да доставува готови лични карти и дозволи на домашна адреса во Скопје

Овој пилот проект се спроведува само во Скопје.

Министерство за внатрешни работи ги известува граѓаните дека со цел да се олесни и забрза процесот на промена на личните документи, започна со имплементација на пилот проект на територијата на Скопје за доставување на готови лични карти и возачки дозволи на домашна адреса, преку полициските станици.

Напоменуваме дека овој пилот проект се спроведува само во Скопје.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close