fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Во маркети во Скопје лукот чини неверојатни 267 денари за килограм

Изгор цени на трговците

До редакцијата на „Фактор,“ пристигна реакција од читател за високата цена на лук кој се продава во еден скопски маркет.

Имено, според фискалната сметка што читателот ни ја испрати, во еден скопски маркет, килограм лук се продажба близу 300 денари, поточно 267 денари.https://faktor.mk/

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close