fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Наутро студено, во текот на денот умерено облачно со температура до 23 степени

Наредните денови ќе биде претежно стабилно со студени утра и со дневни температури кои ќе бидат под просекот за овој период од годината. Во среда ќе има зголемена облачност со локални врнежи од дожд.

Времето утрово ќе биде студено, а подоцна, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност и услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умeрен ветер претежно од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 12, а максималната ќе достигне од 16 до 23 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне до 21 степен.

Наредните денови ќе биде претежно стабилно со студени утра и со дневни температури кои ќе бидат под просекот за овој период од годината. Во среда ќе има зголемена облачност со локални врнежи од дожд.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close