fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Николовски најавува следни за исплата се овчарите

Согласно ребалансот на буџетот, кој комплетно е земјоделски над 3,7 милијарди денари плус, за да се расчистат сите исплати со Платежна агенција, договорена е динамика и календар, следни се одгледувачи на овци, рече Николовски.

На новинарските прашања кога ќе бидат исплатени субвенции за одгледувачите на овци, министерот Љупчо Николовски најави дека тие се следни кои ќе ги добијат државните пари.

-По субвенции за говеда и кози, следна исплата која од Платежната агенција се дадени налози во Министерството за финансии се за исплата на субвенции за овци. Согласно ребалансот на буџетот, кој комплетно е земјоделски над 3,7 милијарди денари плус, за да се расчистат сите исплати со Платежна агенција, договорена е динамика и календар, следни се одгледувачи на овци, рече Николовски.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close