fbpx
Агро бизнисВестиМакедонија

Неделава ќе биде објавен огласот за ваучерите за домашен туризам

Веќе е подготвен огласот за ваучерите за домашен туризам од страна на Министерството за економија и во текот на неделава ќе биде објавен, најави  министерот за економија Крешник Бектеши.

Веќе е подготвен огласот за ваучерите за домашен туризам од страна на Министерството за економија и во текот на неделава ќе биде објавен, најави  министерот за економија Крешник Бектеши.

-Секторот за туризам во текот на денов ќе го достави до стопанските комори за да ги дадат и последните коментари. Откако за два до три дена ќе ги добиеме ќе го објавиме, рече Бектеши.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close