fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Срамотни цени за грозјето-„Смедеревка“ 8 и „Вранец“ 10 денари по килограм

Реакција на Националната федерација на фармери.

Ова се срамотни цени за грозје. „Смедеревка“ 8 ден по кг и „Вранец“ 10 ден по кг. Ова се објавени цени од винарии и откупувачи во неготинскиот регион. Вакво нешто е срамота!!!, објави Националната федерација на фармери.
Јасно се гледа дека фамозниот член од Законот за вино многу добро функционира и дека за исплата на откупено грозје откупувачот може да ти ја намали цената за 8%. Тука и многу повеќе е намалена.
Можно е да е слика од внатре
Можно е да е слика од внатре
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close