fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Лишен од слобода кавадарчанец кој му се заканувал на градоначалникот

Лишен од слобода П.Н.(35) од Кавадарци

Лишен од слобода е кавадарчанец кој му се заканувал на градоначалникот Митко Јанчев, оваа информација денеска ја потврдија од МВР за МИА.

– Синоќа во 23.35 часот во Кавадарци, полициски службеници од Полициската станица Кавадарци го лишиле од слобода П.Н.(35) од Кавадарци, затоа што агресивно се однесувал кон М.Ј.(43) од Кавадарци и му упатил закани. Тој е задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, е официјалната информација од СВР Велес.

Заканите биле упатени во угостителски објект.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close