fbpx
ВестиМакедонијаТоп вести

Облачно и нестабилно со услови за пороен дожд

Времето денеска ќе биде облачно и нестабилно, на повеќе места ќе има пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално, ќе има пообилни врнежи над 20 литри на метар квардратен, наместа во форма на невреме со електрични празнења и засилен ветер.

Минималната температура ќе биде од 11 до 17, а максималната во интервал од 20 до 28 степени Целзиусови.

УВ индексот ќе е 7.

Во Скопје и околината слично време со температура меѓу 16 и 24 степени

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close