fbpx
ВестиМакедонија

Од утре се затвораат угостителските објекти, а полициски час од 20 часот?

Се очекува Владата денеска да донесе нови мерки за спречување на ширењето на коронавирусот

Се очекува Владата денеска да донесе нови мерки за спречување на ширењето на коронавирусот откако претпладното таква препорака произлегла од заседанието на Главниот координативен штаб, дознава „360 степени“.

Според нивните сознанија, од утре па во наредните 14 дена ќе бидат затворени угостителските објекти. Исто така, за два час порано се поместува и почетокот на полицискиот час, така што наместо во 22.00 часот, тој ќе почнува од 20.00 часот и ќе трае до 5.00 часот изутрина.https://www.slobodenpecat.mk/od-utre-se-zatvoraat-ugostitelskite-objekti-a-policziski-chas-od-20-chasot/?

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close