fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Попладне и во текот на ноќта локални врнежи

Од утре пад на температурите

Денес претпладне променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд, проследени со појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од јужен правец.
Во Скопје претпладне променливо облачно со сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот ќе има повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Времето утре 16.04.2024 Град Тмин. Ckonje 12 Тетово Тмакс. 23 13 22 Маврово 9 Охрид 15 11 Кр. Паланка 21 Ckonje 11 24 12 Битола Прилеп Кр.Паланка Св. Николе 23 Тетово ㅉ Св.Николе CB. 8 24 12 Маврово 23 13 25 Берово 4 Штип Берово Д.Капита Струмица Гевгелита 23 л 8 Штип K 27 7 0 крид 26 Д. Kanuja Прилеп 10 28 Струмица Битола Гевгелита лита“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Од среда до почетокот на следната седмица подрачјето на нашава земја ќе биде под влијание на серија на влажни бранови кои што ќе предизвикаат времето да е променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Во среда и четврток ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и силен ветер (над 70 км/час), локално во форма на невреме. Од петок, а особено за време на викендот поради спуштање на студена воздушна маса врнежите од дожд на планините и повисоките места ќе бидат од снег и ќе се формира нова снежна покривка. Врнежите повремено ќе имаат обилен карактер, наместа над 40 л/м2 за краток период.

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close