fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Поскапуваат бензините и дизелот

Литар ЕУРОСУПЕР БС – 95 од утре ќе се продава за 80 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС – 98 за 82,50, ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) за 81,50 и Екстра лесното 1 (ЕЛ-1) за 81,00 денари. Се зголемува и малопродажната цена на Мазутот М-1 НС за 0,176 денари и еден килограм ќе чини 39,459 денари.

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од полноќ се зголемува за 1,00 денар, а на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 за 1,50 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

За еден денар поскапува и ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), а за 1,50 денари Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1).

Литар ЕУРОСУПЕР БС – 95 од утре ќе се продава за 80 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС – 98 за 82,50, ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) за 81,50 и Екстра лесното 1 (ЕЛ-1) за 81,00 денари.

Се зголемува и малопродажната цена на Мазутот М-1 НС за 0,176 денари и еден килограм ќе чини 39,459 денари.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close