fbpx
Вести

Потпишување договори за ИПАРД Програмата 2014-2020

ipard

Во Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска ќе бидат потпишани првите договори за ИПАРД Програмата 2014-2020.

На потпишувањето ќе присуствуваат министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски и директорот на АФПЗР, Никола Бабовски.


 

цивилмедиа

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close