fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Претпладне сончево, попладне можна е и изолирана појава на град

Локално интензивни процеси во форма на невреме

Претпладне сончево и топло со умерена облачност, попладне и во вечерните часови нестабилно, со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа процесите ќе бидат поинтензивни, во форма на невреме со изолирана појава на град. Минималната темепература од 7 до 14 степени, максималната од 21 до 29 степени.

Можно е да е слика од нацрт, план на објект и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close