fbpx
Без категорија

Прилепско-Асфалтиран патот до манастирот „Св.Архангел Михаил“

Патот е во должина од 240 метра.

Во прилепската населба Варош,  асфалтиран е патот до манастирот „Св.Архангел Михаил“, во должина од 240 метра.
-Со новиот асфалт, значително се подобрува неговата пристапност, како за варошани и за останатите граѓани на Прилеп, така и за големиот број туристи кои во голем број го посетуваат манастирот „Св.Архангел Михаил“.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close