fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Променливо облачно и студено, утринските од -3 до 3 степени

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Под влијание на нов влажен бран во среда ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег.

Променливо облачно и студено, попладне со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.Минималните температури ќе се движат од -3 до 3 степени, а максималните од 3 до 10 степени.

Во Скопје променливо облачно и студено со слаб до умерен северен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до -1 степен, а максималната температура ќе достигне 4 степени Целзиусови.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje етово времето утре 13.12.2022 рад тмин. тмакс. konje 2 4 тетово 1 2 маврово 3 3 охрид 2 8 битола 0 5 прилеп 0 5 кр.паланка 4 3 CB. николе 1 5 штип 0 5 берово 3 4 д. Kannja 1 6 струмица 1 7 гевгелија 3 10 св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица бигола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Под влијание на нов влажен бран во среда ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег. На места, особено во западните делови, врнежите ќе бидат пообилни.
Од четврток температурата ќе биде во пораст, но ќе има услови за магла и значителна ниска облачност по котлините. Врнежи од дожд повторно се очекуваат во сабота.
Можно е да е слика од текст кој вели „ден среда (14.12) четврток (15.12) време петок (16.12) сабота (17.12) BeTep недела (18.12) мин.тем. °C) мак.тем. (°C) до 0 до 5 до 3 до 6 7 до 13 до 10 до 18 до 9 11 до 17 7 до 13“
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close