fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Променливо облачно, посвежо и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд (за кратко време поголема количина), електрични празнења, силен ветер (над 70 км/час) и појава на град. УВ=6

Променливо облачно, посвежо и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд (за кратко време поголема количина), електрични празнења, силен ветер (над 70 км/час) и појава на град. УВ=6

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „к.паланка Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 29.05.2022 град тмин. тмакс. Ckonje 14 24 тетово 12 25 маврово 8 16 охрид 14 24 битола 13 25 прилеп 14 24 кр.паланка 12 24 св. николе 13 24 штип 15 27 берово 10 22 д.капија 15 26 струмица 15 27 евгелија 16 28 св. в.николе николе маврово берово штип F Kanuja струмица охрид прилеп битола гевгелија yB-6“

Под влијание на циклонска активност од југозапад  времето ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд (за кратко време со поголеми количества воден талог), електрични празнења, силен ветер (над 70 км/час) и појава на град. Утре преку денот температура ќе биде пониска за 3 до 5 степени. Од понеделник ќе се намали нестабилноста и повторно ќе преовладува потопло време.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH noHeAeлHиK (30.05) BTopHиK (31.05) Bpeme cpeAa (01.06) 4eTBpToK (02.06) Bemep neToK (03.06) 8 Ao 14 mиH.Tem. °C) maK.Tem. (°C) yB 9 Ao 16 23 Ao 30 8 Ao 16 25 Ao 33 9 Ao 18 8 26 Ao 34 10 Ao 18 8 27 Ao 35 8 28 Ao 34 8 8“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close