fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Променливо облачно, претпладне со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Денес особено претпладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а повремено и во вид на краткотрајно невреме со појава на град и засилен ветер. Ќе дува и засилен северозападен ветер.

Променливо облачно, претпладне со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на краткотрајно невреме.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Времето утре 14.06.2024 Град Тмин. Тмакс. пте 17 28 Тетово 15 27 11 19 14 Kp. Паланка 24 Маврово Охрид Битола Прилеп Кр.Паланка Ckonje 14 Тетово OBO 15 29 27 14 24 Св. Николе ۳ Берово 16 Маврово 27 17 27 Св. Николе Штип Берово Д.Капита Струмица евгелика Штип 12 24 19 17 Д. Капиа Охрид Прилеп 30 29 31 20 Струмица Битола Гевгелита YB=7 =7 уВ“
Во Скопје променливо облачно, претпладне со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

 

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close