fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Променливо облачно со сончеви периоди

Измерена температура во 7 часот, минимална температура и наврнат воден талог за изминатите 24 часа до 7 часот. Најниска минимална температура во Лазарополе -1°, највисока во Гевгелија и Демир Капија 7°.

Променливо облачно со сончеви периоди, попладне и кон крајот на денот со повремен локален слаб дожд во западните и крајните источни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и претежно тивко.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „0 времето утре 16.03.2024 рад тмин. тмакс. Ckonje 4 19 тетово 3 18 маврово 8 охрид 14 битола 17 прилеп 15 кр.паланка 14 св. николе штип берово д.капија струмица евгелија Kp. паланка Ckonje тетово св. николе 2 1 2 2 3 5 0 маврово 16 18 берово штип 5 4 6 13 19 18 19 д. Kanиja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

 

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close