fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Земјоделците од Свети Николе добиваат продолжувања на договорите за закуп на земјоделско земјиште.

Николовски-Исполнето ветување

Пред неполн месец БЕВМЕ, СЕ ДОГОВОРИВМЕ И ПОТПИШАВМЕ ЗАЕДНО.
ДЕНЕС ИСПОЛНИВМЕ!
Земјоделците од Свети Николе почнаа да ги добиваат продолжувањата на договорите за закуп на земјоделско земјиште. На денешната седница Владата ја даде согласноста за продолжување на првите светиниколски договори за закуп на земјоделско земјиште кои што договори истекоа изминатиот период, објави министерот Љупчо Николовски.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close