fbpx
Огласник

Се продава машина МИКА 250 за производство на сирење со автоматски режим

Се продава машина МИКА 250 за производство на сирење со автоматски режим.
Машината со 2 кв грее, лади и пастеризира а ги исполнува и сите хасап стандарди.
Заменува ЛАКТОФРИЗЕР, ПАСТЕРИЗАТОР И ПРЕД СЕ Е МАШИНА КОЈА АВТОМАТСКИ ПРАВИ СИРЕЊЕ И ТОА СЕ` ВО ЕДЕН САД, БЕЗ ПРЕТУРАЊА.
Наменета е за мали стопанства бидејќи има капацитет од 250 литри.  За 8 часа се обработуваат околу 500 литри млеко.
Цената изнесува околу 35.000 евра.
Лице за контакт: Мирче
Телефонски број: 077-560-046
se prodava mashina mika 250 za proizvodstvo na sirenje so avtomatski rezhim
12460017_777718365690634_1885148294_n
12459995_777718442357293_378784284_n
12459947_777718562357281_1139943908_n
12436142_777718465690624_1625460045_n
12434154_777718505690620_974826256_n
12431668_777718625690608_1458545681_n
12431634_777718542357283_433437661_n
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close