fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Следува период на посвежо време, од среда пораст на дневните температури

Утринските температури за време на викендот ќе се движат од -3 до 6 степени, а дневните од 6 до 14 степени.

Следува период на посвежо време со локален слаб дожд, а на планините ќе провејува слаб снег. Утре ќе дува умерен со засилен ветер од северен правец.

Утринските температури за време на викендот ќе се движат од -3 до 6 степени, а дневните од 6 до 14 степени.

Променливото време ќе се задржи до среда од кога се очекува намалување на облачноста и пораст на дневните температури. 

Времето во следните денови: Следува период на променливо облачно и малку посвежо време со локален слаб дожд, а на планините слаб снег. Утре ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Од среда ќе има намалување на облачноста и пораст на дневната температура.

Можно е да е слика од ‎текст кој вели „‎ден недела (13.02) понеделник (14.02) време вторник (15.02) среда (16.02) BeTep четврток (17.02) мин.тем. (C) мак.тем. (°C) до 6 0 променлив 6 до שלP 12 -1- до 5 до 14 до 5 11 16 13 до 19‎“‎

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close