fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Сом тежок 80 килограми уловен на Калиманско Езеро

Ванчо Стојмирски од Делчево улови сом тежок 80 килограми

Спортскиот риболовец Ванчо Стојмирски од Делчево улови сом тежок 80 килограми во Калиманско Езеро.

-Сомот кој е позната езерска риба го фатив на Калиманско Езеро. Должината му е 2,4 метри, а тежок е 80 килограми, иако на вагата покажува 82,05 кг. Тоа е поради садот во кој е ставен на мерење кој тежи 2,05 килограми, вели Стојмирски.Претходно во месец јули годинава спортскиот риболовец Горанчо Ќурчиски фати сом тежок 70 килограми.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close