fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево и натпросечно топло со мала до умерена облачност

Во текот на следната работна седмица под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка скопје времето утре 05.06 2022 град тмин. тмакс. Ckonje 17 35 тетово 16 32 маврово 12 27 охрид 16 30 битола 15 33 прилеп 17 31 кр.паланка 31 св. николе 33 штип 34 берово 30 д.капија 37 струмица 36 гевгелија 38 тетово св. николе маврово берово 15 16 17 11 18 17 20 штип д. капија охрид прилеп струмица битола гевгелија“

Сончево и натпросечно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и услови за појава на град.

Во текот на следната работна седмица под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд (за кратко време поголема количина), силни електрични празнења, силен ветер (над 70 км/час) и појава на град. Температурата ќе биде во опаѓање.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH noHeAeлHиK (06.06) BTopHиK (07.06) Bpeme cpeAa (08.06) 4eTBpToK (09.06) BeTep neToK (10.06) npomeHлиB 12 10 20 mиH.Tem. (C) maK.Tem. (C) yB 9 Ao 16 npomeHлиB 26 1o 35 10 Ao 16 25 Ao 32 9 Ao 15 7 24 Ao 31 9 贴 16 7 24 Ao 30 7 25 Ao 32 32 7 7“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close