fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево и релативно топло со температури до 22 степени

До среда ќе се задржи сончево време, а од четврток ќе има зголемување на облачноста и ќе почне да дува умерен ветер од јужен правец.

Сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен до северозападен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 21.02.2023 град тмин. тмакс. Ckonje 2 19 тетово 0 18 маврово 0 12 охрид 1 14 битола 2 19 прилеп 1 17 Kp паланка 0 17 св. николе 1 17 штип 0 18 берово 3 18 д.капија 1- 19 струмица 0 19 евгелија 3 22 тетово св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица гевг гевгелија битола“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Продолжува периодот на стабилно и релативно топло време. До среда ќе се задржи сончево време, а од четврток ќе има зголемување на облачноста и ќе почне да дува умерен ветер од јужен правец.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден среда (22.02) четврток (23.02) време петок (24.02) сабота (25.02) Bemep недела (26.02) -2 до мин.тем. (C) мак.тем. (°C) 1 до 5 15 до 22 2до8 2 14 до 19 до 8 11 до 17 3 до 8 14 до 20 13 до 18“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close