fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево и топло, следува период на стабилно време

Дневните температури до вторник ќе бидат во благо опаѓање, а потоа ќе бележат позначителен пораст.

Претежно сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ=8

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Времето утре 18.07, 2022 18.07.2022 рад Тмин. Тмакс. Ckonje 16 34 Тетово Маврово Охрид 16 12 33 27 Kp. Паланка 15 Ckonje Битола 30 Тетово 15 17 31 Св.Николе Св. Николе 30 Прилеп Кр.Паланка Св. Николе Штип 13 15 30 Маврово 32 16 Берово Штип 33 10 29 19 Берово Д.Капита Струмица Гевгелита 36 Д. Kanuja Охрид Прилеп 18 20 Струмица 35 37 Битола Гевгелита УВ=8 8 ув =8“

Следува период на стабилно време. Дневните температури до вторник ќе бидат во благо опаѓање, а потоа ќе бележат позначителен пораст.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH BTopHиK (19.07) cpeAa (20.07) Bpeme 4eTBpToK (21.07) neToK (22.07) Bemep ca6oTa (23.07) mиH.Tem. 9 Ao 19 10 Ao 18 maK.Tem, °C) yB 28 Ao 35 12 Ao 20 30 Ao 36 13 Ao 22 8 32 Ao 38 14 Ao 24 8 32 Ao 39 8 34 Ao 40 8“

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close