fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Сончево со мала облачност, претежно тивко и релативно топло

Утрински температури од -3 Скопје-Петровец, Берово,-2 Битола, Демир Капија, Струмица, -1 Скопје-Зајчев Рид, Штип, Гевгелија, Велес, Кавадарци, 0 Крива Паланка, Тетово, Куманово, Дојран, Лазарополе, 1 Охрид, Претор, Прилеп, Дебар, 2 Маврови Анови, 4 Виница, 5 Попова Шапка, 6 Крушево.

ВРЕМЕТО УТРЕ: Во најголем дел од земјава сончево со мала облачност, претежно тивко и релативно топло. По котлините со појава на магла и пониска дневната температура.
Вo Скопје претпладне со појава на магла и тивко, попладне маглата ќе се намалува.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 25.12.2023 град гмин. тмакс. Ckonje 2 9 тетово 1 12 маврово 1 12 охрид 0 13 битола 1 14 прилеп 1 13 кр.паланка 1 14 св. николе 0 11 штип 1 11 берово 3 14 дкапија -2 11 струмица -2 13 евгелиа 2 17 св. николе маврово берово штип д. капија охрид прилеп струмица битола би гевгелија“

 

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Продолжува периодот на претежно тивко и релативно топло време, освен по котлините каде ќе има појава на магла и пониска дневна температура.

Можно е да е слика од текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close