fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево со мала до умерена облачност

Во попладневните часови претежно во југоисточните делови ќе има повремен пороен дожд и ретки грмежи.

Сончево со мала до умерена облачност, во попладневните часови претежно во југоисточните делови ќе има повремен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.
Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

 

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: За време на викендот ќе преовладува претежно сончево и топло време. Во недела во попладневните часови ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. До средината на следната седмица времето ќе биде променливо, локално нестабилно со дожд и грмежи.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH ca6oTa (06.05) HeAeлa (07.05) Bpeme noHeAeлHиK (08.05) BTopHиK (09.05) BeTep cpeAa (10.05) Ao 12 mиH.Tem. (C) maK.Tem. °C) 6 የንቅν 13 18 Ao 26 6 no 11 18 Ao 25 D 12 16 Ao 22 5 S Ao 10 13 Ao 19 14 Ao 20“

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close