fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец

Следува период на стабилно време со умерена облачност. Во недела ќе има услови за локален дожд и ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата ќе биде во рамките на просекот за овој период од годината.

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.
Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 28.09.2023 рад тмин. тмакс. Ckonje 12 28 тетово 11 26 маврово 8 19 охрид 12 23 битола 11 25 прилеп 13 24 кр.паланка 13 24 CB николе 13 27 штип 14 28 берово 6 23 дкапија 15 29 струмица 12 29 евгелија 15 30 николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица бигола гевгелија“

Следува период на стабилно време со умерена облачност. Во недела ќе има услови за локален дожд и ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата ќе биде во рамките на просекот за овој период од годината.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден петок (29.09) сабота (30.09) време недела (01.10) понеделник (02.10) ветер вторник (03.10) 6 до 16 мин.тем. (C) мак.тем. (C) до 15 23 до 30 7 до 16 променлив 6 до 16 23 до 31 22 до 30 5 до 14 23 до 31 22 до 31“

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close