fbpx
ВестиМакедонијаТоп вести

Сончево со мала до умерена облачност

Прогноза за следните денови

Во понеделник времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Можно е да е слика од map и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 12.04 2021. рад тмин. макс. Ckonje 4 20 тетово 3 18 маврово 2 15 охрид 4 17 битола 4 20 прилеп 5 19 кр.паланка 3 18 св. николе 3 19 штип 5 19 берово 0 17 Kanиja 5 21 струмица 3 20 гевгелија 5 22 тетово тетово св. николе маврово берово штип × д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

Од вторник ќе има зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Од среда ќе дува и умерен до засилен северозападен ветер, што ќе услови повторно намалување на температурата. На планините врнежите ќе бидат од снег.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден вторник (13.04) среда (14.04) време четврток (15.04) петок (16.04) ветер сабота (17.04) до мин.тем. (℃) мак.тем. (°℃) до 8 15 15до21 до 21 2до4 до 10 до 18 5 до 3 8 до 15 до 2 10 до. 17 11 до 17“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close