fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Сончево со слаб ветер претежно од западен правец

До петок ќе се задржи стабилно време, освен во среда околу пладне кога претежно во северните делови ќе има појава на краткотраен пороен дожд.

 

Денеска претежно сончево со слаб ветер претежно од западен правец. УВ=7

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка CKonje тетово времето утре 31.08.2021 град тмин. тмакс. Ckonje 13 31 тетово 11 30 маврово 8 22 охрид 10 26 битола 11 30 прилеп 12 29 кр.паланка 11 26 CB. николе 13 30 штип 14 30 берово 8 25 д.капија 15 33 струмица 14 31 гевгелија 17 33 св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија YB=7“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: До петок ќе се задржи стабилно време, освен во среда околу пладне кога претежно во северните делови ќе има појава на краткотраен пороен дожд. Во среда и четврток особено вдолж Повардарието ќе дува засилен северен ветер, што ќе услови намалување на температурата.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден среда (01.09) четврток (02.09) време петок (03.09) сабота (04.09) ветер недела (05.09) 9 до 18 променлив мин.тем. (C) мак.тем. (C) ув 8 до 18 23 до 32 до 17 21 до 29 17 6 24 до 31 13 по 18 7 23 до 30 7 21 B 27 6 5“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close