fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Денес претпладне врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи

Ќе дува засилен ветер од југозападен правец (наместа над 70км/час.).

Денес претежно претпладне ќе има врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува засилен ветер од југозападен правец (наместа со брзина над 70км/час).

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово 직 времето утре 11.11 2023. рад мин. макс. Ckonje 9 16 тетово 9 14 маврово 5 6 охрид 9 12 битола 8 15 прилеп 8 14 кр.паланка 7 13 св. николе 12 16 штип 13 17 берово 6 12 д Kanиja 12 19 струмица 10 16 евгелија 10 18 св. николе T个 берово маврово штип 직 прилеп д. Kanuja охрид струмица мица битола гевгелија“

 

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
1 Попова Шапка, 4 Лазарополе, 5 Маврови Анови, 6 Крушево, 7 Тетово, Берово, Дебар, 8 Прилеп, Струмица, Кавадарци, Претор, 9 Скопје-Зајчев Рид, Скопје-Петровец, Куманово, Охрид, Крива Паланка, 10 Битола, Виница, 11 Велес, 12 Штип, Демир Капија, Гевгелија.
НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа до 7 часот (во l/m2)
14 Попова Шапка, 10 Тетово, Маврови Анови, 8 Крушево, 5 Берово, Лазарополе, 4 Охрид, 3 Претор, Виница, 2 Крива Паланка, Прилеп, Гевгелија, Дебар, 1 Скопје Зајчев Рид, Битола, Куманово, Струмица, Велес.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close