fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Сончево со умерена облачност, попладне дожд во северозападните делови

Дневните температури ќе се движат од 28 до 35 Целзиусови степени.

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во северозападните делови со услови за појава на краткотраен дожд. Вдолж Повардарието ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 28 до 35 Целзиусови степени.

 

Можно е да е слика од текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close