fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сопатничка на трактор тешко повредена во сообраќајка на патот Неготино-Кавадарци

Во 5.30 часот кај село Марена, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило опел, управувано од В. С. (28) од Неготино, и трактор ИМТ 533, управувано од М. Т. (61) од село Тимјаник, Неготинско, двете со неготински регистарски ознаки.

Во 5.30 часот било пријавено дека на патот Неготино – Кавадарци, кај село Марена, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило опел, управувано од В. С. (28) од Неготино, и трактор ИМТ 533, управувано од М. Т. (61) од село Тимјаник, Неготинско, двете со неготински регистарски ознаки.

„Во несреќата, сопатничка, која се превезувала на тракторот, Н. Т. (64) од село Тимјаник, добила тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Кавадарци“, велат од МВР.

Извршен бил увид од екипа на Полициската станица Кавадарци.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close