fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиВидео/интервјуаМакедонијаТоп вести

Спасен човек пропаднат во жива кал кај Пчиња

Погледнете го видеото - Драматично спасување

Драматично, но успешно спасување на човек кој пропаднал во длабока тиња и кал како од „жив песок“, шт било опасно и за заробениот човек и за спасителите, се случувало ноќеска, каде учествувале кумановските пожарникари, на терен до реката Пчиња, соопшти Центарот за управување со кризи.

– Денеска, од пред зори имаше неколкучасовно, успешно, а опасно извлекување од длабока тиња и кал како „жив песок“ и за заробениот човек и за спасителите – пожарникарите. Конкретно, покрај кумановскиот дел од река Пчиња, имаше комбинирана спасителна акција од страна на пожарникарите од Територијалната противпожарна единица и Итната медицинска помош од Куманово – соопшти ЦУК.

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close