fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Струмичанец растел канабис во пластениците

Полициски службеници при извршен претрес во дом и на земјоделски пластеници на место викано ,,Мерата“, атар на с.Банско, кои ги користи пријавениот, пронашле растение канабис“, велат од МВР.

Во земјоделските пластеници на 48-годишен струмичанец полицијата нашла растенија канабис, поради што е поднесена кривична пријава против него.

„СВР Струмица поднесе кривична пријава против А.С.(48) од Струмица, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. На 09.09.2022 во 10.00 часот полициски службеници при извршен претрес во дом и на земјоделски пластеници на место викано ,,Мерата“, атар на с.Банско, кои ги користи пријавениот, пронашле растение канабис“, велат од МВР.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close