fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Студено утроНаутро со локален дожд, преку ден сончево со мала до умерена облачност-

Минималната температура ќе се движи од 2 до 9 степени, додека максималната температура од 12 до 18 степени.

Наутро со локален дожд, преку ден сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 13.11.2023 рад тмин. макс. Ckonje 6 17 тетово 5 15 маврово 2 10 охрид 6 14 битола 5 16 прилеп 6 15 кр.паланка 3 14 CB, николе 5 16 штип 6 16 берово 0 12 дкапија 7 18 струмица 6 17 евгелија 8 19 св. николе маврово берово штип охрид д. Kanuja прилеп струмица битола гевгелија“

Минималната температура ќе се движи од 2 до 9 степени, додека максималната температура од 12 до 18 степени.

Во Скопје променливо облачно, попладне со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе достине до 17 степени.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден вторник (14.11) среда (15.11) време четврток (16.11) петок (17.11) Bemep сабота (18.11) променлив 1 до 7 мин.тем. (℃) мак.тем. (C) 0 до 8 ↑个 14 до 19 1 до 9 13 до 20 2 до 6 11 до 18 1 до 8 11 до 16 7 до 12“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close