fbpx
ВестиМакедонијаТоп вести

Групата „Македонски тутунари“ се злоупотребува за купи продај пакети и договори

Игор Мирчески од Иницијативниот одбор апелира да не се злоупотребува групата, а на средбата со премирот Заев било договорено компаниите да поделат пакети за вишокот на тутун. 

Фејсбук групата „Македонски тутунари“ се злоупотребува за купување и продавање на пакети и договори за тутун. Членови кои ја водат групата алармираат дека такви објави се косат со законот и претставуваат кривично дело, па им укажуваат на тутунарите„да не се чудат ако на врата им затропа МВР“. Сепак  во последните денови може да се прочитаат статуси од тутунари кои купуваат пакети и договори, но и оние кои продаваат.

Игор Мирчески од Иницијативниот одбор апелира да не се злоупотребува групата, а на средбата со премирот Заев било договорено компаниите да поделат пакети за вишокот на тутун.

 

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close