fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Уапсен жител на село Радобор за напад на полицаец

Лишен од слобода И.С.(31) од с.Радобор поради тоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

На 24.02.2023 во 12.50 часот од угостителски објект во Битола од полициски службеници од СВР Битола бил лишен од слобода И.С.(31) од с.Радобор поради тоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија. По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close