fbpx
ВестиМакедонија

Филипче: Угостителските објекти ќе работат до 21 часот ако состојбата остане стабилна

Доколку епидемиолошката состојба остане стабилна како што е во моментот угостителските објекти ќе го вратат работното време до 21 часот, најави денеска министерот за здравство Венко Филипче во програма на МТВ.

Доколку епидемиолошката состојба остане стабилна како што е во моментот угостителските објекти ќе го вратат работното време до 21 часот, најави денеска министерот за здравство Венко Филипче во програма на МТВ.

– Конкретно да кажам дека угостителите ќе се вратат со работното време до 21 часот, меѓутоа тоа ќе биде тоа засега. Се уште ја следиме ситуацијата како ќе се развива и согласно анализите во иднина ќе одлучуваме дали ќе има дополнителни намалувања на рестрикциите,  истакна Филипче.

https://nezavisen.mk/filipche-ugostitelskite-objekti-kje-rabotat-do-21-chasot-ako-sostojbata-ostane-stabilna/

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close