fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Вистинска Македонка се познава по пиперот и патлиџанот: Пејачката Татјана Лазаревска среде бавча прослави роденден

Татјана како вистинска Македонка, не се откажала ниту од пипер, ниту од домат.

Фолк – пејачката Татјана Лазаревска прослави роденден и наполни 49 години.

Со мала торта, а на неа прскалка пејачката си ја отпеа „Happy Birthday“ среде градина насадена со земјоделски производи.

„Среќен да е роденден наздрави за среќа, заедно да славиме се до 101“, вели пејачката во приказната објавена на Инстаграм.

Татјана како вистинска Македонка, не се откажала ниту од пипер, ниту од домат. Во нејзината градина може да се забележат овие прозиводи, но и тикви кои дополнително го декорираат ѕидот.

Фото: Инстаграм

Извор https://zenskimagazin.mk/

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close