fbpx
Вести

ВО ХОЛАНДИЈА ОВА Е ВИСТИНСКО БОГАТСТВО: За килограм плаќаат по 15 евра

На холандскиот пазар ситуацијата е позитивна, а за килограм малини плаќаат по 15 евра, додека за јагодите цената е 4.5 евра.

Пазарот на јагодесто овошје нагло порасна во Холандија во последната година.

Многу луѓе почнаа да го одгледуваат во пластеници и да го засадуваат на отворено.

Со тоа имаат производство од пролет до есен.

Во Португалија поради мразот ќе има штети и производството ќе биде помало.


 

фактор.мк

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close