fbpx
Вести

Во Кина ќе се купува говедско месо од САД

govedsko meso

САД и Кина се договорија околу конечните детали од договорот кој по 14 години забрана, ќе овозможи продолжување на увоз на американско говедско месо во таа азиска земја.

САД и Кина се договорија околу конечните детали од договорот кој по 14 години забрана, ќе овозможи продолжување на увоз на американско говедско месо во таа азиска земја.

Овој договор е дел од билатералниот договор постигнат по состанокот на претседателот на САД Доналд Трамп со претседателот на Кина Си Џинпинг во април, соопшти Мин. за земјоделство во Вашингтон.


 

вечер.мк

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close