fbpx
Агро бизнисВестиЛов и риболовМакедонијаТоп вести

Во Преспанското езеро беа запленети 85 килограби риба крап и повеќе рибарски мрежи

Заедничка акција на Државниот инспекторат за земјоделство и МВР

Во заедничка акција на Државниот инспекторат за земјоделство и МВР, вчера во Преспанското езеро беа запленети 85 килограби риба крап и повеќе рибарски мрежи. Рибата и мрежите се предадени во Агенција за управување со одземен имот, објави Зоран Шапуриќ директор на Државниот инспекторат за земјоделство.

 

Може да биде слика на надворМоже да биде слика на crustacean

 

Може да биде слика на храна

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close