fbpx
Вести

САМО ЗА 5 ГОДИНИ: Од бездомник до сопственик на ланци за производство на сокови

samo za 5 godini od bezdomnik do sopstvenik na lanci za proizvodstvo na sokovi

Калил Рафити е сопственик на ланец кој продава природни сокови.

Тој напишал книга во која раскажува како пред 13 години бил зависник од дрога, имал 48 килограми и бил многу сиромашен.

Пријател му понудил да работи во индустрија за сокови што му помогнало да излезе од депресија и да почне да верува во себе.

За пет години бизнисот добро одел и стигнал и до Холивуд. Тоа го инспирирало Калил да почне со свој бизнис.

Тој отворил ланец на барови во Малибу каде се продаваат природни сокови.

На менито се смрзнати  јогурти, кафе и овошни коктели.

Од бездомник тој станал шеф кој е успешен и кого вработените го сакаат.

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close