fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Во сабота променливо облачно со повремено силен северен ветер (над 60 км/час)

Во недела и понеделник ќе настапи преодно стабилизирање на времето, а нов влажен бран со врнежи од дожд и снег се очекува во вторник.

Во сабота претпладне променливо облачно со повремен слаб снег. Во текот на денот облачноста ќе се намалува. На повеќе места ќе дува засилен, повремено силен северен ветер (над 60 км/час).

Можно е да е слика од ‎мапа и ‎текст кој вели „‎Kp. паланка времето утре 29.01.2022 рад тмин. макс. cKonje 2 5 тетово 3 2 маврово 6 2 охрид 3 3 битола -2 3 прилеп 2 2 кр.паланка 4 2 CB николе 2 3 штип 1 6 берово 6 1 дкапија 0 7 струмица 2 6 евгелија 3 8 тетово скопје св. николе маврово берово ے прилеп штип × д. Kanuja струмица охрид битола гевгелија‎“‎‎

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во недела и понеделник ќе настапи преодно стабилизирање на времето, а нов влажен бран со врнежи од дожд и снег се очекува во вторник.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден недела (30.01) понеделник (31.01) време вторник (01.02) среда (02.02) BeTep четврток (03.02) ↑ мин.тем. (C) мак.тем. (°C) до 2 променлив до 2 40 10 до 3 до 12 по 1 до 8 до 2 2 до 9 до 10“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close